prage - 5 dite 359 €

Cmimet me poshte jane referenciale dhe momentale. Cmimet rriten me shitjen e biletave. Nderkohe, Udhëtim direkt Tiranë Budapest Tiranë me avion ka cdo te marte dhe te shtune. Kontaktoni me agjentet tane per t’iu gjetur oferten me te pershtatshme!

Prage, Viena, Budapest, Bratislava.

DITA E PARË:

Takimi me stafin tone behet ne oren 12:30 te drekes ne Airportin Nene Tereza Tirane.
Nisja nga Tirana ne oren 15:00 dhe mberritja ne Budapest ne oren 16:30.
Pas procedurave, te orientuar nga guida shqiptare do te bashkohemi me autobusin vendas per tu nisur drejt qytetit te Bratislaves.
Akomodimi ne Hotel. Konsumimi i darkes i lire.

DITA E DYTË:

Mëngjesi në hotel. Shetitje panoramike dhe vizit e shkurter ne Monumenteve të Bratisllavës me guidë dhe autobus.

Nisemi per ne qytetin e Prages ku udhetimi zgjat rreth 4-5 ore pa ndalesa.
Mberritja ne qytetin e Prages ku do te mund te vizitojme Kështjellen e Pragës, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Haratchani, Kisha e Loretos, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Akomodimi dhe Fjetje në Hotel.

DITA E TRETË:

Mëngjesi në Hotel.
Do te fillojme me walking Tour se bashku me guiden shqiptare ne qytetin madheshtor te Prages ku pikat kryesore qe do te vizitojme do te jene: Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike, kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
Qendrim i lire ne qytet.

DITA E KATËRT:

Mëngjesi në Hotel.
Vazhdon udhëtimi për në Vienë i cili zgjat rreth 3.5 ore pa ndalesa. Vizitë e shkurter në Monumentet kryesore e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit (vizitat do te jene ne varesi te kohes se qendrimi ne Viene).
Nisja per ne Budapest, udhetimi zgjat rreth 2.5 ore pa ndalesa.
Vizitë panoramike e qytetit te Budapestit ku do te mund te shohim me nga afer Buda Castle (ku do te vizitojme Kishen e Shen Mattias, dhe bastionin e peshkatarit me nje pamje nga Parlamenti).
Akomodimi ne Hotel. Qendrim i lire ne Hotel.
Opsionale: Per te gjithe personat qe deshirojne nen asistimin e guides mund te vizitojme rrugicat me te famshme te modes ne qender te Budapestit.

DITA E PESTË:

Transferta për në Aeroportin e Budapestit. Nisja më 06:55 nga Budapest dhe Mbrritje më 08:20 ne Tirane.
Fundi i sherbimit tone.

 

Data Cmimi

3 – 7 Mars

359€/Person

NE CMIM PERFSHIHET

1. Fluturimi Tirane – Budapest vajtje – ardhje.
2. Shetijet ne Prage, Viene, Budapest sipas programit.
3. Akomodimi 2 nete ne Prage.
4. Akomodimi 1 nate ne Budapest.
5. Akomodimi 1 nate ne Bratislave.
6.Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  3. Bagazhe shtese 10kg ose 20kg.
  4. Siguracioni i shendetit i detyrueshem – 4euro

SHENIM

  •  Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).