Bileta Avioni per Amerike

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Lista e plote e Biletave te avionit per Amerike

Bileta avioni: Rezervoni bileten tuaj online na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Whatsapp: +355698977773, e-mail info@aio13travel.com ose ne chat box-in poshte djathte. 

1. Cilat janë disa fakte argëtuese për SH.B.A.?
 1. Amerika është shtëpia e shumë mrekullive natyrore.
 2. SHBA ka sistemin e 4-të më të gjatë të lumenjve në botë.
 3. SHBA ka ekonominë më të madhe në botë.
 4. Flamuri Amerikan ka pasur 27 Versione.
 5. Shtëpia e disa prej artistëve më të mirë muzikorë të të gjitha kohërave.
 6. Qendra e Argëtimit. Uashingtoni, DC nuk ishte Gjithmonë Kryeqyteti i Amerikës.
 
2. A ka 52 shtete?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës Sh.B.A ka 50 shtete që nga viti 1959. Rrethi i Kolumbisë është një qark federal, jo një shtet. Shumë lista përfshijnë DC dhe Porto Riko, që bën për 52 “shtete dhe juridiksione të tjera”


3. Për çfarë është e famshme SHBA?

Atraksione të tilla si Grand Canyon dhe Mount Rushmore natyrshëm vijnë në mendje, si dhe ngulitjet e saj të qëndrueshme në kulturën globale, të tilla si Hollywood, muzikë, sport, personalitete historike, risi të teknologjisë, dhe më shumë.

4. Cili është muaji më i lirë për të fluturuar për në New York?

Sezoni i lartë konsiderohet të jetë janari, nëntori dhe dhjetori. Muaji më i lirë për të fluturuar për në New York është shkurti.

 

5. Cili është vendi më i lirë për të fluturuar nga NYC?
 • Fluturoni nga Nju Jorku në Portin e Spanjës, Trinidad dhe Tobago për aq pak sa një udhëtim rreth 266 $.
 • Fluturoni nga Nju Jorku në San Juan, Porto Riko për aq pak sa udhëtim rreth 343 dollarë.
 • Fluturoni nga Nju Jorku në Stamboll, Turqi për udhëtim të ulët me 598 dollarë.
 • Fluturoni nga Nju Jorku në Tel Aviv, Izrael për aq pak sa udhëtimi rreth 612 dollarë.

 

6. Sa para keni nevojë për 5 ditë në New York?

Unë rekomandoj rreth 50 – 100 dollarë amerikanë në ditë në shpenzimin e parave plus një kartë krediti ose debiti për shumicën e shpenzimeve (në fund të kësaj, ju mund të përfundoni duke sjellë para në shtëpi.

 

7. Cila është linja më e mirë ajrore për të fluturuar për në New York?

Linjat ajrore më të mira për fluturimin midis New York dhe Los Angeles.

 1. Alaska Airlines. Kjo kompani ajrore fluturon nga aeroportet e shumta në zonën e New York.
 2. American Airlines. American Airlines ka mbi 900 aeroplanë, duke e bërë atë më të madhin e transportuesve amerikanë.
 3. Linjat ajrore Delta. Për dallim nga transportuesit e tjerë, Delta fluturon vetëm nga aeroporti JFK në New York për në LAX.
 4. United Airlines

8. A janë fluturimet me të vërtetë më të lira ditën e martë?

Ne zbuluam që udhëtarët që kërkojnë fluturime të martën në mesnatë kursejnë rreth 6% në fluturimet e tyre, duke e bërë këtë kohën më të lirë të javës për të prenotuar. Në përgjithësi, fluturimet ishin pak më të lira në mesnatën e hershme të javës (e hënë deri të mërkurë). … Dhe mesnata më vonë gjatë javës në të vërtetë bëhet më e shtrenjtë Cili është muaji më i lirë për të fluturuar? Të dhënat tona tregojnë se muajt janar, shkurt dhe shtator ka të ngjarë muajt më të lirë për të fluturuar për vitin 2019.

 

9. Në cilën kohë biletat e fluturimit janë më të lira?
 • Rezervoni fluturimin shtatë javë më parë.
 • Bleni në kohën më të mirë: të Martën në 3 p.m. LINDJE.
 • Fluturoni në ditët më të lira, të cilat janë e marta, e mërkura dhe e shtuna.
 • Kontrolloni çmimet e linjës ajrore me kosto të ulët individualisht.
 • Regjistrohu për njoftime për çmime falas

 

10. Cilat janë 10 aeroportet më të mëdha në SHBA?
 1. Aeroporti Metropolitane i Detroit, Michigan.
 2. Aeroporti Ndërkombëtar John F Kennedy, New York.
 3. Aeroporti Ndërkombëtar i San Francisko, California.
 4. Aeroporti Ndërkombëtar O’Hare, Chicikago, Illinois.
 5. Aeroporti Ndërkombëtar Salt Lake City, Juta.
 6. Aeroporti Ndërkontinental i George Bush, Houston, Texas.

 


11. Këtu është një listë e 5 aeroporteve më të ngarkuar në SH.B.A
:
 • Aeroporti Ndërkombëtar Hartsfield-Jackson Atlanta (ATL)
 • Aeroporti Ndërkombëtar i Los Angeles (LAX)
 • Aeroporti Ndërkombëtar O’Hare (ORD)
 • Dallas / Fort Worth Aeroporti Ndërkombëtar (DFW)
 • Aeroporti Ndërkombëtar i Denverit (DIA)

 

12. Cili është aeroporti më i rrezikshëm në SHBA?

Aeroporti Telluride Aeroporti Telluride – Aeroporti më i Rrezikshëm në Sh.B.A.

13. Cila është linja ajrore më e sigurt për të fluturuar?

Southwest shënoi të fundit midis transportuesve amerikanë, me tre yje nga shtatë, në një studim të ri të sigurisë për transportuesit global. Qantas u vlerë sua linja ajrore më e sigurt në botë në një studim të ri të sigurisë së transportuesve në të gjithë botën.

 

Prenoto Bileten