Bileta Avioni nga Tirana

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Lista e plote e Biletave te avionit nga tirana.

Bileta avioni: Rezervoni bileten tuaj online na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Whatsapp: +355698977773, e-mail info@aio13travel.com ose ne chat box-in poshte djathte. 

Kujdes, cmimet jane momentale!

Cmimet mund te ndryshojne ne varesi te dates qe beni rezervimin!

⭐Tiranë – Budapest 20€
⭐Tiranë – Vienna 25€
⭐Tiranë – Milano 28€
⭐Tiranë – Geneva 28€
⭐Tiranë – Londer 29€
⭐Tiranë – Dortmund 39€
⭐Tiranë – Istanbul 48€
⭐Tiranë – Istanbul 49€
⭐Tiranë – Memmingen 49€
⭐Tiranë – Paris 59€
⭐Tiranë – Frankfurt 61€
⭐Tiranë – Amsterdam 71€
⭐Tiranë – Hamburg 76€
⭐Tiranë – Dusseldorf 76€
⭐Tiranë – Bruksel 90€ 

1. Mirësevini në Tiranë.

Tirana e gjallë, shumëngjyrëshe është aty ku shpresat dhe ëndrrat e këtij kombi të vogël bashkohen në një vorbull të gjallë trafiku, konsumatorizmi të brishtë dhe argëtim të pandreqshëm. Duke pësuar një transformim të përmasave të jashtëzakonshme që nga zgjimi nga përgjumja e tij komuniste në fillimin e viteve 1990, qendra e Tiranës tani është e panjohshme nga ato ditë gri, me ndërtesa të pikturuara me ngjyra parësore, dhe sheshe publike dhe rrugë të këmbësorëve që janë kënaqësi të enden.

Trendi Blloku gumëzhin me bare dhe kafene, ndërsa bulevardet e mëdha të qytetit janë të veshura me relike tërheqëse të së kaluarës së saj otomane, italiane dhe komuniste – nga minaret delikate deri në murale me zë të lartë socialist. Shtojini kësaj disa muze të shkëlqyera dhe keni një listë bindëse të arsyeve për të vizituar. Me trafikun që zhvillon betejën e përditshme si me veten, ashtu edhe me këmbësorët, qyteti ka zë të lartë, i çmendur, me ngjyra dhe me pluhur. Tirana nuk është kurrë e shurdhër.

 

2. Sa është një hotel në Tiranë për këtë fundjavë?

Cmimi mesatar për një natë ne hotel me 3 yje në Tiranë këtë fundjavë është 43 dollarë ose, për një hotel me 4 yje, 63 dollarë. Po kërkoni diçka edhe më fantastike? Hotelet me 5 yje në Tiranë për këtë fundjavë kushtojnë rreth 103 dollarë për një natë, mesatarisht.

 
3. Cilët hotele janë më të mirët për të qëndruar në Tiranë?

Marion Hotel, Metro Hotel Tirana dhe Hotel Boutique Restorant Gloria janë disa nga hotelet më të njohura në Tiranë

 
4. Cilat linja ajrore ofrojnë fluturime të drejtpërdrejta për në Tiranë?

Delta, Israir, SkyUp Airlines, Transavia France, KLM, Norwegian Air Sweden, Alitalia dhe Eurowings fluturojnë drejtpërdrejt në Tiranë.

 
5. Kur është koha më e lirë për të fluturuar në Tiranë?

Muaji më i lirë për të fluturuar për në Tiranë është shtatori

 
6. Cila ditë është më e lirë për të fluturuar në Tiranë?

Dita më e lirë për të fluturuar për në Tiranë është zakonisht e Mërkura. Për momentin, e shtuna është më e shtrenjta.

 
7. Në cilën orë të ditës është më e lirë për të fluturuar në Tiranë?

Fluturimet në mbrëmje janë zakonisht koha më e lirë e ditës për të fluturuar në Tiranë. Fluturimet pasdite zakonisht janë më të shtrenjtat.

8. Kur është koha më e mirë për të fluturuar në Tiranë?

Përderisa ka disa herë të vitit për të zgjedhur, shkurti është parë si koha për të fluturuar për në Tiranë, megjithatë, është e mundur të merrni marrëveshje të mira përgjatë gjithë vitit. Nëse moti është një faktor i rëndësishëm për ju kur mendoni se kur do të fluturoni për në Tiranë, periudha më e ngrohtë ka tendencë të jetë korriku, me më të lagështin nëntorin.

9. Si të rezervoni fluturimin më të lirë për në Tiranë?

Të gjithë i kemi hasur në ata avionë që arrijnë të zbresin bileta tepër të lira avionësh kudo që të shkojnë.

10. Cilat kompani fluturojnë në Tiranë?

Alitalia, Blue Panorama Airlines dhe Air Albania fluturojnë më shpesh në Tiranë. Shumica e fluturimeve fillojnë në Romë, me Alitalia që ka më së shumti shërbime në këtë rrugë

11. Nga po nisen fluturimet më të njohura për në Tiranë?

Një numër i madh i fluturimeve për në Tiranë nisen nga aeroportet e Romës, Milano dhe Pizës.

Prenoto Bileten