Bileta Avioni nga Shkupi

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Lista e plote e Biletave te avionit nga shkupi.

Bileta avioni: Rezervoni bileten tuaj online na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Whatsapp: +355698977773, e-mail info@aio13travel.com ose ne chat box-in poshte djathte. 

Disa sugjerime per bileta te lira nga Shkupi:

Super Oferta — Vajtje ne data te caktuara 

😍Shkup – Memmingen 
😍Shkup – Gothenburg 
😍Shkup – Malta 
😍Shkup – Frankfurt Hahn 
😍Shkup – Karlsruhe/Baden 
😍Shkup – Berlin 
😍Shkup – Bremen 
😍Shkup – Cologne 
😍Shkup – Friedrichshafen 
😍Shkup – Hamburg 
😍Shkup – Hanover 
😍Shkup – Nuremberg 
😍Shkup – Larnaca 
😍Shkup – Budapest 
😍Shkup – Barcelone 
😍Shkup – Basel 
😍Shkup – Copenhagen 
😍Shkup – London Luton 
😍Shkup – Bruksel 
😍Shkup – Malmo 
😍Shkup – Eindhoven 
😍Shkup – Stockholm Skavsta 
😍Shkup – Paris 

Shkupi

Shkupi, qyteti ku gërshetohen stilet e ndryshme arkitekturore.

Qyteti brenda tij ka vendbanim antik dhe vend arkeologjik të mbetura edhe para kohës së Bizantit, ndërsa gjithashtu në qytet ndodhen edhe ndërtesa të periudhës osmane, jugosllave, të arkitekturës brutaliste të ndërtuar pas tërmetit të vitit 1963.


Gjërat Argëtuese për të bërë në Shkup, Maqedoni:
 1. Aleksandri i Madh aka Luftëtari mbi një kalë
 2. Admironi më shumë statuja…
 3. Tour falas në këmbë
 4. Kanioni Matka – me autobus ose taksi
 5. Kryqi i Mijëvjeçarit
 6. Dhoma e arratisjes (për verën e nxehtë dhe ditët me shi)
 7. Bëni foto të Revolucionit Colorful
 8. Kinemaja 3D (lokale dhe e lirë !!)
 9. Bar me Muzikë live: Gostilnica La Tana
 10. Shtëpia e Nënë Terezës
 11. Humbni në Pazarin e Vjetër
 12. Ecni lart Kalasë së Kale
 13. Kisha Bizantine: Kisha e Shën Panteleimonit
 14. Xhamia e Mustafë Pashës
 15. Muzeu i Artit Bashkëkohor
 16. Muzeu i Iluzioneve
 17. Restorant Toto – LOCAL!

Pak fakte për Shkupin.

A e dini se Shkupi ka këto pseudonime?

 • Las Vegas i Ballkanit
 • Qyteti kopjuar

 

A ja vlen të vizitosh Shkupin?

Le t’i përgjigjemi kësaj me një PO të madhe! Shkupi është i lirë, Shkupi është argëtues. Një qytet kureshtar me një histori shumëngjyrëshe. Eshtë një qytet shumë i sigurt me shumë gjëra të ndryshme gjithashtu dhe kaq shume kulturë.


Sa e lirë është Shkupi?

Shkupi është një nga destinacionet më të lira në Evropë. Mund të qëndroni në hostele për më pak se 6€; varësisht nga stina. Një vakt në një restorant mund të jetë me lehtësi 2-3 €. Tre udhëtime me autobusë nëpër qytet kushtojnë 150 denarë. Kjo është rreth 2.40 €

Si të shkoni në Shkup?

Shkupi mund të arrihet me autobus, tren dhe fluturime.

Fluturimet

Linja ajrore më e lirë që fluturon këtu është Wizzair.

“Një herë kemi marrë një fluturim nga Barcelona për në Shkup për 32 € vajtje-kthim. Takuam një çift të Gjermanisë që fluturonte. Nyrnberg në Shkup për 34 € vajtje-kthim. Aeroporti i qytetit ndodhet 17 km (11 milje). Ju mund të merrni një autobus publik në qendër të qytetit ose një taksi private. Edhe me taksi Kemi paguar 15 € nga Aeroporti në qendër të qytetit. Sidoqoftë, kjo ishte një marrëveshje shumë e lirë! Norma e zakonshme do të ishte rreth 20 €.” – tregon nje turist.

Ku të rrimë në Shkup?

Ka bujtina te bukura (dhe të lira) në të gjithë qytetin. Ne ju rekomandojmë të qëndroni përreth zonës së Dibrës Maalo. Këtu është një përmbledhje e shpejtë e hosteve më të lezetshme për të qëndruar:

 1. NORDIC Hostel – më e mira për çifte dhe udhëtarët vetëm
 2. Lounge Hostel – më e mira për çifte dhe udhëtarët vetëm
 3. Shanti Hostel – më e mira për udhetaret “packback”.
Cilët janë muajt më të lirë për të fluturuar për në Shkup?

Nëse jeni duke kërkuar një çmim të mirë, duhet të merrni në konsideratë fluturimin në Shkup në tetor. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të gjeni marrëveshje të mira në fluturimet shtator dhe gusht.

Cila është dita më e lirë për të fluturuar në Shkup?

Zakonisht, çmimet më të ulëta gjenden në fluturimet që largohen të Premten dhe të Dielën. Për të marrë çmimin më të mirë, duhet të shmangni fluturimin për në Shkup të martën.

Cili është emri i aeroportit të Shkupit?

Shkupi shërbehet nga Aeroporti i Shkupit, që zakonisht quhet Shkupi, Aeroporti i Shkupit. Kodi i aeroportit është SKP.

Kur është koha më e mirë për të fluturuar në Shkup?

Marsi është zakonisht koha më e mirë për të fluturuar për në Shkup, por ka edhe raste të tjera kur ofrohen marrëveshje të mëdha. Korriku sheh që temperaturat në Shkup arrijnë kulmin e tyre. Qershori ka tendencë, mesatarisht, për të parë sasinë më të madhe të reshjeve.

Në cilën orë të ditës është më e lirë të fluturosh për në Shkup?

Fluturimet pasdite janë zakonisht koha më e lirë e ditës për të fluturuar për në Shkup. Fluturimet në mesditë janë zakonisht më të shtrenjtat

A fluturon Ryanair në Maqedoni?

Fluturimet për në Maqedoni. … Do të keni mundësi të merrni një fluturim për në Maqedoni nga të gjitha aeroportet kryesore në Mbretërinë e Bashkuar, përfshirë Londrën Gatwick, London Stansted, London Luton, Manchester, Edinburgh, Birmingham dhe Glasgow. Ne ofrojmë fluturime nga të gjitha linjat ajrore të besuara, përfshirë British Airways, Virgin, Flybe, Easyjet dhe Ryanai.

Cilat linja ajrore fluturojnë për në Shkup?

Fluturimet e Turkish Airlines, fluturimet e Emirates, fluturimet në Delta, fluturimet e Austrisë Airlines, fluturimet SWISS, fluturimet e Air Serbia, fluturimet e Katar Airways, fluturimet LOT, fluturimet Czech Airlines, fluturimet e Turkish Airlines, fluturimet Smart Wings, fluturimet e Pegasus Airlines, fluturimet e Kroacisë Airlines.

Prenoto Bileten