Bileta Avioni nga Prishtina

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Lista e plote e Biletave te avionit nga prishtina.

Bileta avioni: Rezervoni bileten tuaj online na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Whatsapp: +355698977773, e-mail info@aio13travel.com ose ne chat box-in poshte djathte. 

Disa sugjerime per bileta te lira nga Prishtina:

đź’«Prishtina – Budapest 
đź’«Prishtina – Vienna 
đź’«Prishtina – Basel 
đź’«Prishtina – Memmingen 

đź’«Prishtina– Berlin 
đź’«Prishtina – Geneva 

Prishtina

 1. Bileta Avioni per Prishtine.

Po kerkoni bileta avioni me cmim te lire dhe te mbeteni te kenaqur nga sherbimi? Agjensia AIO 13 Travel & Tours eshte vendi I duhur ku ju mund te trokisni sa here te keni nevoje. Ne ju ofrojme nje sherbim professional, seriozitet dhe besueshmeri. Cmimet me te lira mund ti gjeni tek ne duke marre asistencen e agjenteve tane.

 1. A e dini se?

Kosova do te thote ne gjuhen serbe “furra e sorrave”

 1. Cfare te bej ne Prishtine?

E arritshme tĂ«rĂ«sisht nĂ« kĂ«mbĂ«, Prishtina Ă«shtĂ« njĂ« qytet pĂ«r udhĂ«time tĂ« ngadalta – duke pire  “makiato” tĂ« shkĂ«lqyera tĂ« kafeneve ose verĂ«ra dhe birrave lokale tĂ« kafeneve. 

 1. Cfare gjuhe flitet ne Prishtine?

Kosova ka tre gjuhĂ« zyrtare – shqipe, serbe dhe angleze. NĂ« PrishtinĂ« shumica e popullsisĂ« Ă«shtĂ« shqiptare; nĂ« serbishten Graçanica. Anglishtja flitet gjerĂ«sisht nĂ« qytet dhe cudeiterisht  njĂ« numĂ«r i  madh njerĂ«zish flasin gjermanisht.

 1. A duhet te le bakshish?

Nuk ka pritshmeri, por ju syrgjerojme te lini bakshish sepse sherbimi eshte i mire dhe keni parasysh qe Kosova eshte nje vend me paga shume te uleta.

 1. Koha mesatare e fluturimit nga UK ne Prishtine?

Tre ore me linje direkte.

 1. Transporti publik?

Taksitë janë të lirë (megjithëse kontrolloni që ata kanë një kronometer për të shmangur mashtrimet qe mund tju kushtojne me humbje), me një tarifë bazë 1.50 €. Qyteti është mjaft kompakt për ta shijuar në këmbë.

 1. Pamja më e mire?

Nga Ora e Sahatit të Katedrales Katolike Nënë Tereza. Një ashensor ju çon deri në krye për 1 €, por nuk është gjithmonë në dispozicion.

 1. Cfare mund te pi?

Shijoni nje makiato (ose dicka me te forte)ne “Dit e Nat bookshop Café”.

 1. Ku mund te ha?

PĂ«r pjatat tradicionale kosovare si dhe prodhimet ndĂ«rkombĂ«tare, sallatat dhe bukat e shkĂ«lqyera, provoni restorantet “Pishat”, “Home”,  NĂ« “Miqt Taverna”.

 1. Cilat jane gjerat me te mira qe mund te bej ne Prishtine?
 • Shihni “Katedralen e NĂ«nĂ«s Terezë”.
 • Ngjit kullĂ«n e orĂ«s.
 • Kontrolloni XhamitĂ« e PrishtinĂ«s
 • Monumenti “NEWBORN”
 • Shihni bibliotekĂ«n “mĂ« tĂ« shĂ«mtuar” nĂ« botĂ«.
 • Bredh rreth PrishtinĂ«s sĂ« vjetĂ«r.
 • Vizitoni statujĂ«n e SkĂ«nderbeut.
 • Hani te “Pishat”.
 • Vizitoni manastirin e GraçanicĂ«s.
 • Shijoni njĂ« xhiro, etj…
 1. Hoteli me I lire ne prishtine?

Cmimet fillojne nga 8euro nata.

 1. Linjat ajrore qe udhetojne per Prishtine?
 1. Cila eshte dita me e lire per te udhetuar me avion ne Prishtine?

Mesatarisht, e djela eshte dita me e lire per fluturime per Prishtine.

 1. Cilen dite te javesjane me te shtrejta fluturimet per Prishtine?

Diten e merkure cmimet e fluturimeve jane me te shtrejta.

 1. Cila kohe e dites eshte me e lira per te fluturruar per Prishtine?

Per te marre cmimein me te mire, provoni te rezervoni pasdite bileten tuaj per prishtine. Pergjithsisht cmiment rriten per fluturimet ne mesdite, pasi keto kane kerkesen me te larte.

 1. Kur eshte koha me e mire per te udhetuar ne Kosove-Prishtine?

Përderisa ka disa herë të vitit për të zgjedhur, shkurti është parë si koha me e pershtatshme për të fluturuar për në Prishtinë, megjithatë, është e mundur të merren marrëveshje të mira gjatë gjithë vitit. Nëse jeni duke kërkuar mot të ngrohtë kur të mbërrini fluturimin për në Prishtinë, atëherë korriku është statistikisht më i nxehti. Shtatori është historikisht periudha me shumicën e reshjeve.

Këshillë e brendshme:

PĂ«rshĂ«ndetjet e shqiptarĂ«ve tĂ« KosovĂ«s janĂ« tĂ« gjata dhe tĂ« hollĂ«sishme. Presin qĂ« tĂ« pyeten pĂ«r shĂ«ndetin tuaj, familjen tuaj dhe – nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme – nĂ«se jeni tĂ« lodhur? (pyetje e cila nuk Ă«shtĂ«  njĂ«  kritikĂ«  pĂ«r pamjen tuaj-nĂ«  rast sĂ«  nĂ« nĂ«nkuptohet ose keqkuptohet nĂ«  anglisht).

Përgjigja e saktë është se nuk jeni.

Prenoto Bileten